Mé Oblíbené Recepty
Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce
 

Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce

Průměrné hodnocení: 2.9/5 (52 hlasujících).
Pečená vepřová panenka s česnekem a parmskou šunkou, podávaná s brambory pečenými ve slupce se zakysanou smetanou.
Počet porcí 2
počet porcí 2
Již bylo vloženo 194 komentářů.
zobrazit komentáře (194)
Uložit recept do Mé kuchařky
přidat recept do své kuchařky můžete po přihlášení

Prošuto (také pršut nebo prosciutto) je druh sušené vepřové šunky původem z Itálie. Slovo prosciutto pochází z latinského perexsuctum, což znamená důkladně vysušený.

Ingredience

na plněnou panenku:

350g vepřové panenky
sůl
pepř
10 stroužků česneku, oloupaných a najemno nasekaných
6 plátků prošuta (druh vepřové šunky, např. parmská šunka)
2 malé cibule, oloupané
2 PL olivového oleje
8 párátek

na brambory pečené ve slupce

10 ks brambor, malých, o celkové hmotnosti okolo 400g
sůl
2 PL olivového oleje
2 kusy hliníkové fólie na zabalení brambor
100g zakysané smetany 15%
1 PL čersvé nasekané pažitky


(* PL - polévková lžíce)
(* KL - kávová lžička)

Postup

Troubu rozehřejte na 160°C. Brambory očištěte drátěnkou a na plošší straně je do 3/4 nařízněte ve tvaru X. Rozdělte je na polovinu a položte je na hliníkové fólie. Osolte a každou hromádku zastříkněte jednou lžící oleje. Zabalte a dejte péct na hodinu do trouby.

Pokud je potřeba, panenku opláchněte a osušte papírovým ubrouskem. Nařežte ji na "motýlka" (postup naleznete v tipech). Z obou stran ji osolte a opepřete a z jedné strany posypte na jemno nasekaným česnekem. Přidejte plátky parmské šunky a srolujte. Konce připněte párátkem a ostré konce odstřihněte nůžkami; nechte z každé strany koukat asi 2 milimetry párátka.

Takto připravenou panenku osmažte ze všech stran na 2 lžících olivového oleje. Mezitím si připravte pekáček, do kterého jste rozprostřeli cibuli nakrájenou na kolečka, půl centimetru silné. Zalijte 80ml vody. Až je panenka osmažená, přidejte ji do pekáče i s vypečenou šťávou a olejem. Dejte péct k bramborům.

Brambory po hodině pečení vyndejte s trouby a nechte na pár minut vychladnout. Poté srolujte alobal dolů a pečte obnažené dalších 15-20 minut. Po uplynutí této doby jsou hotové brambory i panenka.

Brambory pečené ve slupce přemistěte na talíř i s alobalem a přidejte lžíci zakysané smetany a ozdobte pažitkou. Plněnou panenku nakrájejte na plátky po jednom centimetru, přidejte na talíř k bramborám i s cibulí a přelijte vypečenou šťávou.

Tipy

Jak nařezat panenku na motýlka:
- panenku položte na prkénko kolmo k sobě
- dlouhým nožem veďte řez podél její delší strany asi 0.8cm nad pracovní plochou
- pokračujte v krájení směrem dovnitř dokud se maso nerozvine v rovnou plochu

K česneku můžete přidat čerstvě nasekané bylinky jako rozmarýn a/nebo tymián.

Inspirace pro Vás

Kuřecí závitky na zelenině

Recept Kuřecí závitky na zelenině má průměrné hodnocení 2.9. Recept Kuřecí závitky na zelenině má průměrné hodnocení 2.9. Recept Kuřecí závitky na zelenině má průměrné hodnocení 2.9. Recept Kuřecí závitky na zelenině má průměrné hodnocení 2.9. Recept Kuřecí závitky na zelenině má průměrné hodnocení 2.9. 
Komentáře k receptu
(1030)
Šťavnaté kuřecí maso zavinuté ve schwarzwaldské šunce dušené na proužcích zeleniny.
zařazeno v:
Drůbeží maso

Kuřecí prsa na šalotce

Recept Kuřecí prsa na šalotce má průměrné hodnocení 3.6. Recept Kuřecí prsa na šalotce má průměrné hodnocení 3.6. Recept Kuřecí prsa na šalotce má průměrné hodnocení 3.6. Recept Kuřecí prsa na šalotce má průměrné hodnocení 3.6. Recept Kuřecí prsa na šalotce má průměrné hodnocení 3.6. 
Komentáře k receptu
(22)
Kuřecí prsa smažená v kůži, podávaná ve šťávě z kuřecího vývaru, ochucená bylinkami a česnekem, zjemněná oříškem másla.
zařazeno v:
Drůbeží maso

Houbová omáčka s knedlíkem

Recept Houbová omáčka s knedlíkem má průměrné hodnocení 3.9. Recept Houbová omáčka s knedlíkem má průměrné hodnocení 3.9. Recept Houbová omáčka s knedlíkem má průměrné hodnocení 3.9. Recept Houbová omáčka s knedlíkem má průměrné hodnocení 3.9. Recept Houbová omáčka s knedlíkem má průměrné hodnocení 3.9. 
Komentáře k receptu
(49)
Smetanová omáčka z lesních hub na cibulce a slanině s kynutým knedlíkem.

Dýňová polévka s mrkví

Recept Dýňová polévka s mrkví má průměrné hodnocení 3.7. Recept Dýňová polévka s mrkví má průměrné hodnocení 3.7. Recept Dýňová polévka s mrkví má průměrné hodnocení 3.7. Recept Dýňová polévka s mrkví má průměrné hodnocení 3.7. Recept Dýňová polévka s mrkví má průměrné hodnocení 3.7. 
Komentáře k receptu
(33)
Pečená mrkev dodá polévce krásnou barvu a přidá lehce sladkou chuť. Koření podtrhává chuť zeleniny, aniž by ji přemohlo.

Sladkokyselé kuřecí kousky

Recept Sladkokyselé kuřecí kousky s ananasem má průměrné hodnocení 3.5. Recept Sladkokyselé kuřecí kousky s ananasem má průměrné hodnocení 3.5. Recept Sladkokyselé kuřecí kousky s ananasem má průměrné hodnocení 3.5. Recept Sladkokyselé kuřecí kousky s ananasem má průměrné hodnocení 3.5. Recept Sladkokyselé kuřecí kousky s ananasem má průměrné hodnocení 3.5. 
Komentáře k receptu
(94)
Asie - kuřecí kousky obalené v těstíčku ve sladkokyselé omáčce s ananasem podávané s bílou rýží.

Těstovinový salát v jogurtu

Recept Těstovinový salát v jogurtu má průměrné hodnocení 4.3. Recept Těstovinový salát v jogurtu má průměrné hodnocení 4.3. Recept Těstovinový salát v jogurtu má průměrné hodnocení 4.3. Recept Těstovinový salát v jogurtu má průměrné hodnocení 4.3. Recept Těstovinový salát v jogurtu má průměrné hodnocení 4.3. 
Komentáře k receptu
(31)
Skvělý, rychle připravený těstovinový salát. Podávejte samostatně nebo jako přílohu (v tomto případě vynechejte kuřecí maso).

Kachní prsa s fazolkami

Recept Kachní prsa s fazolkami má průměrné hodnocení 3.7. Recept Kachní prsa s fazolkami má průměrné hodnocení 3.7. Recept Kachní prsa s fazolkami má průměrné hodnocení 3.7. Recept Kachní prsa s fazolkami má průměrné hodnocení 3.7. Recept Kachní prsa s fazolkami má průměrné hodnocení 3.7. 
Komentáře k receptu
(49)
Marinovaná kachní prsíčka pečená s kůžičkou, podávaná na zelených fazolkách vařených ve šťávičce z červeného vína.
zařazeno v:
Drůbeží maso

Kuřecí prsa s kozím sýrem

Recept Kuřecí prsa plněná kozím sýrem a rukolou má průměrné hodnocení 2.4. Recept Kuřecí prsa plněná kozím sýrem a rukolou má průměrné hodnocení 2.4. Recept Kuřecí prsa plněná kozím sýrem a rukolou má průměrné hodnocení 2.4. Recept Kuřecí prsa plněná kozím sýrem a rukolou má průměrné hodnocení 2.4. Recept Kuřecí prsa plněná kozím sýrem a rukolou má průměrné hodnocení 2.4. 
Komentáře k receptu
(192)
Kuřecí prsa smažená na olivovém oleji s náplní ze zdravého a dietního kozího sýra se zelenou rukolou plnou vitamínů.
zařazeno v:
Drůbeží maso
Komentáře k receptu Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce
Vyzkoušeli jste tento recept? Sdělte nám své dojmy.
*Vaše jméno:
*Váš komentář k receptu:
Vaše hodnocení receptu:
*Opište ověřovací kód:
kod
BobbyAsype
|
Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. 
2017-12-07 21:47:05
After a brought the first [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] baseball, a garage at your match: each other spelled out a perfect diamond top, teammate Steve Blake flew to follow up, left the clippers safeguard darren collison (microblogging) the space between two steps guiding their closely, Danny granger may be the only defender in tow line. This is the car port superior court intuition and which embodies: his shot selection. He seems to recognize the defensive player in the ideas, can predict the next move, then strike early in advance. "When other people are generally doing gesture, garage throughout judgment, and the online game, this is Stephen is the foremost place, in this respect your league may be an awesome experience. Find field space, know the location where the defense space will arise, it is the key in the art of his images. Because no matter exactly how good your shots, a lot more exquisite technology, no area is useless. "ESPN's Jesse thorpe, once wrote inside his article.


Garage thoroughly [url=http://www.stephencurryshoes.us]stephen curry shoes[/url] observing the defense, he also provide reason to be thus cautious. Before this, the warriors have missed 12 goals in 13 shots during the past, is now 33 to help 37 behind the clippers, disturbed with the right leg muscle pressure of garage after only one of 4. For shed himself, this ball is critical: before a season, he hit a list in NBA history with 272 grains of three points, if again set up three points today, his three points in 2010 hit number will meet or exceed 200 mark. So that library can be the sixth in a row has at the very least two season hit two hundred grains of three gamers, at the same time period, still can have several points to continuous hit game streak always 54 games - it will likely be the warriors team background record.


"I like everything [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] linked to the shooting, " garage once said in an interview, "but with the highest especially in perfect hands posture. When your body is in good rhythm, from standing in the feet on the ground, his hands to complete a go, all series of joint actions will likely be calm and smooth, similar to waves. It's a wonderful feeling. ".

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.curry-1.com]curry 1[/url] [url=http://www.balenciagashoes.us]balenciaga shoes[/url] [url=http://www.adidasnmdshoes.us.com]adidas nmd runner[/url] [url=http://www.airjordan1.us]Air Jordan 1 Retro[/url] [url=http://www.lebron-14.us]lebron 14[/url] [url=http://www.kdshoesstore.com]kd shoes[/url] [url=http://www.nikezoomvaporflyelite.us]nike zoom vaporfly elite[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.lebronsoldier11.us.com]Lebron soldier 11[/url] [url=http://www.pumafenty.us.com]puma fenty[/url] [url=http://www.adidastennishu.com]adidas tennis hu[/url] [url=http://www.adidasterrex.us]adidas terrex[/url] [url=http://www.nikerosherun.us.com]nike roshe run one[/url] [url=http://www.drose8.com]d rose 8|rose 8}[/url] [url=http://www.pumarihannacreepers.us]puma rihanna creepers[/url] [url=http://www.puma-fenty.us]puma fenty<[/url] [url=http://www.adidasyeezywaverunner700.com]adidas yeezy wave runner 700[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url]
BobbyAsype
|
Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. 
2017-12-07 19:49:12
Shed, 26, is one [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] with the largest child, dell - garage in 2002, their dad announced over sixteen years of career, finally paid 40. 2% on threes survey card. From a quite young age, Stephen throughout the shooting learned how to shoot with the feet of the grasp, when dad refused for taking him to the hornets teaching, Stephen will be pursed oral cavity, not because can't go to see those big-name players, the old you are, but because he also need to be with my dad, to employ his shot.


At the age of 9, garage is of his very own [url=http://www.stephencurryshoes.us]stephen curry shoes[/url] amateur league teams involving players, only if the coach must outside shot collapse on the opponent's zone will be sent. Recalled the yourself, garage proudly said: "when When i was a defense authorities, all start from generally there. "


To go to [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] the original text, in the event the garage near the basketball in midfield, people tend to overlook probably the most important thing: pool baseball skills. Sonya, thanks to be able to his mother, then a new 5 feet tall 3, cordial and some stubborn woman again concurrently, she was in school played point guard, turning to the volleyball after in the campus of Virginia tech, and meet the storage area there's father. "If I dribble for the coast, I have to pick to shoot or pass, it's my limit. "Dell explained, "people started for Stephen impression is all he can beautiful posture hit photos, but before becoming the striker, he already was a better control player, people usually ignore it. After his / her dribble shot, is I the most wonderful moments. Thanks to his mother. ".

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.kd-shoes.org]kd shoes[/url] [url=http://www.calvinklein.us.com]calvin klein outlet[/url] [url=http://www.kyrie3shoes.com]kyrie 3 shoes[/url] [url=http://www.neweracaps.us.com]new era caps[/url] [url=http://www.curry-3.com]curry 3[/url] [url=http://www.bapehoodie.com]bape hoodie[/url] [url=http://www.porschedesignshoesonline.com]porsche design shoes[/url] [url=http://www.curry-4.com]curry 4 shoes[/url] [url=http://www.ultraboost-3.com]ultra boost 3.0[/url] [url=http://www.adidasboost.us.com]adidas boost[/url] [url=http://www.puma-fenty.us]puma fenty<[/url] [url=http://www.adidastennishu.com]adidas tennis hu[/url] [url=http://www.kobe--shoes.com]kobe shoes[/url] [url=http://www.kyrie3.us]kyrie 3[/url] [url=http://www.adidasnmdr2.us]adidas nmd r2[/url] [url=http://www.adidasalphabounce.com]adidas alphabounce[/url] [url=http://www.bensimmonsjersey.us]ben simmons jersey[/url] [url=http://www.adidasnmdhumanrace.com]nmd human race[/url]
BobbyAsype
|
Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 2.9. 
2017-12-07 17:31:26
Finals last season, Arsenal's performance [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] is not very ideal, although the results well, but the efficiency is not high, and his back again pass error, defensive irvine was created key 3 points are becoming a "black spots" instant, apparently, in hope that in this particular to prove himself.


Zero, after the opening, the three points from the database and didn't hit two shots, on the contrary, the knight 3 points would hit numerous over there. Garage or give attention to defense, he para such as lebron, Irwin, JR., may be people already, also have got successful prevention.


In moving past, did well in your Treasury, the ball to a teammate are fed effectively, but Mr Chu in several opportunity attack. 04 seconds left inside the first quarter, garage dribble to the frontcourt, rhythm, but they are confident the take several steps away from the three-point line and it's necessary to make [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] movements, the ball! This is also the warriors in the initial 3-pointer today. Soon, the Treasury and using second chances around the right side of the bottom again in a 3 things!


It is worth mentioning that the opening, the garage suitable arm was wearing some sort of black gear, it is usually because his right elbow inside the game before the old injury features a relapse, however, with the overall game, he has to remove protective devices. Gear, it seems, has affected the take care of, before he took off once i feel much better.


Within against lebron James, the defense has been doing very well in his Arsenal, but after he was lebron was a young knocked out, the referee features [url=http://www.stephencurryshoes.us]stephen curry shoes[/url] blown the garage blocking foul, garage on the floor is various, make action towards the referee said lebron shoulder.


In breakthrough, garage can be a difficult moves, all kinds of people all the approach up his defense, including lebron, but Treasury first in lots of dazzling dribble move Thompson, immediately after air and rival crash cases, the hard to score.

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.porschedesignshoesonline.com]porsche design shoes[/url] [url=http://www.curry2.com]curry 2[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.adidasiniki.us.com]adidas iniki[/url] [url=http://www.nikepg2.us]nike pg 2[/url] [url=http://www.nikeairmax97.us.com]nike air max 97[/url] [url=http://www.canadagooseus.com]canada goose[/url] [url=http://www.pumasuede.us.com]puma suede[/url] [url=http://www.kyrie-3.com]kyrie 3[/url] [url=http://www.curry-3.com]curry 3[/url] [url=http://www.airmaxnike2017.us]nike air max 2017[/url] [url=http://www.michaeljordanshoes.us]michael jordan shoes[/url] [url=http://www.curry-1.com]curry 1[/url] [url=http://www.nmdhumanrace.us.com]nmd human race[/url] [url=http://www.nikevapormaxshoes.us.com]nike vapormax shoes[/url] [url=http://www.nikehuarache.org]nike huarache[/url] [url=http://www.kd-10.com]kd 10[/url]
2014 © MeOblibeneRecepty.cz
Všechna práva vyhrazena
Reklama / Inzerce