Mé Oblíbené Recepty
Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce
 

Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce

Průměrné hodnocení: 3.7/5 (27 hlasujících).
Pečená vepřová panenka s česnekem a parmskou šunkou, podávaná s brambory pečenými ve slupce se zakysanou smetanou.
Počet porcí 2
počet porcí 2
Již bylo vloženo 50 komentářů.
zobrazit komentáře (50)
Uložit recept do Mé kuchařky
přidat recept do své kuchařky můžete po přihlášení

Prošuto (také pršut nebo prosciutto) je druh sušené vepřové šunky původem z Itálie. Slovo prosciutto pochází z latinského perexsuctum, což znamená důkladně vysušený.

Ingredience

na plněnou panenku:

350g vepřové panenky
sůl
pepř
10 stroužků česneku, oloupaných a najemno nasekaných
6 plátků prošuta (druh vepřové šunky, např. parmská šunka)
2 malé cibule, oloupané
2 PL olivového oleje
8 párátek

na brambory pečené ve slupce

10 ks brambor, malých, o celkové hmotnosti okolo 400g
sůl
2 PL olivového oleje
2 kusy hliníkové fólie na zabalení brambor
100g zakysané smetany 15%
1 PL čersvé nasekané pažitky


(* PL - polévková lžíce)
(* KL - kávová lžička)

Postup

Troubu rozehřejte na 160°C. Brambory očištěte drátěnkou a na plošší straně je do 3/4 nařízněte ve tvaru X. Rozdělte je na polovinu a položte je na hliníkové fólie. Osolte a každou hromádku zastříkněte jednou lžící oleje. Zabalte a dejte péct na hodinu do trouby.

Pokud je potřeba, panenku opláchněte a osušte papírovým ubrouskem. Nařežte ji na "motýlka" (postup naleznete v tipech). Z obou stran ji osolte a opepřete a z jedné strany posypte na jemno nasekaným česnekem. Přidejte plátky parmské šunky a srolujte. Konce připněte párátkem a ostré konce odstřihněte nůžkami; nechte z každé strany koukat asi 2 milimetry párátka.

Takto připravenou panenku osmažte ze všech stran na 2 lžících olivového oleje. Mezitím si připravte pekáček, do kterého jste rozprostřeli cibuli nakrájenou na kolečka, půl centimetru silné. Zalijte 80ml vody. Až je panenka osmažená, přidejte ji do pekáče i s vypečenou šťávou a olejem. Dejte péct k bramborům.

Brambory po hodině pečení vyndejte s trouby a nechte na pár minut vychladnout. Poté srolujte alobal dolů a pečte obnažené dalších 15-20 minut. Po uplynutí této doby jsou hotové brambory i panenka.

Brambory pečené ve slupce přemistěte na talíř i s alobalem a přidejte lžíci zakysané smetany a ozdobte pažitkou. Plněnou panenku nakrájejte na plátky po jednom centimetru, přidejte na talíř k bramborám i s cibulí a přelijte vypečenou šťávou.

Tipy

Jak nařezat panenku na motýlka:
- panenku položte na prkénko kolmo k sobě
- dlouhým nožem veďte řez podél její delší strany asi 0.8cm nad pracovní plochou
- pokračujte v krájení směrem dovnitř dokud se maso nerozvine v rovnou plochu

K česneku můžete přidat čerstvě nasekané bylinky jako rozmarýn a/nebo tymián.

Inspirace pro Vás

Japonské knedlíčky Gyoza

Recept Japonské knedlíčky Gyoza má průměrné hodnocení 3.4. Recept Japonské knedlíčky Gyoza má průměrné hodnocení 3.4. Recept Japonské knedlíčky Gyoza má průměrné hodnocení 3.4. Recept Japonské knedlíčky Gyoza má průměrné hodnocení 3.4. Recept Japonské knedlíčky Gyoza má průměrné hodnocení 3.4. 
Komentáře k receptu
(86)
Japonsko - ručně skládané domácí knedlíčky plněné směsí mletého vepřového masa a bílého zelí s teriyaki omáčkou.

Těstoviny s omáčkou z rajčat

Recept Těstoviny s omáčkou z rajčat má průměrné hodnocení 3.2. Recept Těstoviny s omáčkou z rajčat má průměrné hodnocení 3.2. Recept Těstoviny s omáčkou z rajčat má průměrné hodnocení 3.2. Recept Těstoviny s omáčkou z rajčat má průměrné hodnocení 3.2. Recept Těstoviny s omáčkou z rajčat má průměrné hodnocení 3.2. 
Komentáře k receptu
(1429)
Těstoviny s omáčkou z pečených rajčat, kaparů a ančoviček, ovoněné bílým vínem.

Těstoviny s tuňákem a kapary

Recept Těstoviny s tuňákem a kapary ve vinné omáčce má průměrné hodnocení 3.1. Recept Těstoviny s tuňákem a kapary ve vinné omáčce má průměrné hodnocení 3.1. Recept Těstoviny s tuňákem a kapary ve vinné omáčce má průměrné hodnocení 3.1. Recept Těstoviny s tuňákem a kapary ve vinné omáčce má průměrné hodnocení 3.1. Recept Těstoviny s tuňákem a kapary ve vinné omáčce má průměrné hodnocení 3.1. 
Komentáře k receptu
(57)
Tuňákové těstoviny na bílém víně s kapary. Máte-li rádi kombinaci tuňáka a těstovin, tento recept musíte vyzkoušet.

Panenka v lupíncích

Recept Vepřová panenka smažená v kukuřičných lupíncích s jogurtovými brambory má průměrné hodnocení 3.3. Recept Vepřová panenka smažená v kukuřičných lupíncích s jogurtovými brambory má průměrné hodnocení 3.3. Recept Vepřová panenka smažená v kukuřičných lupíncích s jogurtovými brambory má průměrné hodnocení 3.3. Recept Vepřová panenka smažená v kukuřičných lupíncích s jogurtovými brambory má průměrné hodnocení 3.3. Recept Vepřová panenka smažená v kukuřičných lupíncích s jogurtovými brambory má průměrné hodnocení 3.3. 
Komentáře k receptu
(85)
Zkuste obalit svůj řízek v kukuřičných lupíncích místo ve strouhance a bramborovou kaši nahraďte brambory pečenými s jogurtem.

Fazolová polévka se zeleninou

Recept Fazolová polévka se zeleninou má průměrné hodnocení 3.8. Recept Fazolová polévka se zeleninou má průměrné hodnocení 3.8. Recept Fazolová polévka se zeleninou má průměrné hodnocení 3.8. Recept Fazolová polévka se zeleninou má průměrné hodnocení 3.8. Recept Fazolová polévka se zeleninou má průměrné hodnocení 3.8. 
Komentáře k receptu
(84)
Polévka se zeleninou a slaninou, zjemněná mlékem a ochucená majoránkou.

Kroupová s houbami

Recept Kroupová polévka s houbami má průměrné hodnocení 3.5. Recept Kroupová polévka s houbami má průměrné hodnocení 3.5. Recept Kroupová polévka s houbami má průměrné hodnocení 3.5. Recept Kroupová polévka s houbami má průměrné hodnocení 3.5. Recept Kroupová polévka s houbami má průměrné hodnocení 3.5. 
Komentáře k receptu
(2220)
Tmavá polévka s houbami a ječnými kroupami, slaninou a zeleninou, která se vaří ve víně a dvou druzích masového vývaru.

Těstoviny s kuřecím masem

Recept Těstoviny s kuřecím masem, žampiony a špenátem má průměrné hodnocení 3. Recept Těstoviny s kuřecím masem, žampiony a špenátem má průměrné hodnocení 3. Recept Těstoviny s kuřecím masem, žampiony a špenátem má průměrné hodnocení 3. Recept Těstoviny s kuřecím masem, žampiony a špenátem má průměrné hodnocení 3. Recept Těstoviny s kuřecím masem, žampiony a špenátem má průměrné hodnocení 3. 
Komentáře k receptu
(1308)
Vychutnejte si lahodnou kombinaci zeleného špenátu, hub a kuřecího masa ve vínové smetanové omáčce.

Jarní salát s balkánským sýrem

Recept Jarní salát s balkánským sýrem má průměrné hodnocení 2.9. Recept Jarní salát s balkánským sýrem má průměrné hodnocení 2.9. Recept Jarní salát s balkánským sýrem má průměrné hodnocení 2.9. Recept Jarní salát s balkánským sýrem má průměrné hodnocení 2.9. Recept Jarní salát s balkánským sýrem má průměrné hodnocení 2.9. 
Komentáře k receptu
(1547)
Ředkvičky a okurky jdou skvěle k sobě. Salát podávejte jako samostatný pokrm nebo jako přílohu ke grilovanému masu.
zařazeno v:
Saláty, Vegetariánské
Komentáře k receptu Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce
Vyzkoušeli jste tento recept? Sdělte nám své dojmy.
*Vaše jméno:
*Váš komentář k receptu:
Vaše hodnocení receptu:
*Opište ověřovací kód:
kod
BobbyAsype
|
Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. 
2017-08-18 10:45:13
Knight's method clearly, today is to be able to cling to garage, never give him any probability, and Kevin durant is always private with defense. But garage or under heavy defensive hunt for opportunities, such as deal with [url=http://www.stephencurryshoes.com]stephen curry shoes[/url] low, he mobilized, utilize the other fear his circumference ability garage easily have scored two points.


The last 80 seconds in the first half, durant overlooked shots from outside, your basket three players are generally knights, including Thompson, lebron, as a result, the Treasury rushed in to the basket from the prolonged position, unexpectedly the offensive rebounds within the knight encirclement! Then they points ball durant, that finished scores!


And the 2nd half, knight to defensive strategy looks like it's shaken, they don't have an excessive amount double again, help, strangely enough, JR in 1 in 1 against Arsenal, and directly put the garage was pushed for the ground.


Sure enough, the particular knight defensive shaken [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] soon after scoring started rising within his Arsenal, outside their 3-pointer by continuous, during that time he was given the ability to just like Kevin durant got chance in the first half. After three points in the database is still reach, he this section one bomb under the 14 points.


Today is June 1, the time [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] could be the international children's day, it seems in the "primary school" is just about the holiday today.


Small garage finish I rested most of the holiday to battle, he or she is still the contribution towards brilliant stroke, but furthermore pass a 3-pointer by Kevin durant. The previous 3 minutes, garage off ahead of schedule, because the video game had no suspense.

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.airmaxnike2017.us]nike air max 2017[/url] [url=http://www.adidasnmdwomens.com]adidas nmd[/url] [url=http://www.adidasterrex.us]adidas terrex[/url] [url=http://www.lebronsoldier9.us]lebron soldier 9[/url] [url=http://www.nikesockracer.com]nike sock racer[/url] [url=http://www.pumafenty.us.com]puma fenty[/url] [url=http://www.stephencurryjerseys.com]stephen curry jerseys[/url] [url=http://www.adidaseqt.us.com]adidas eqt[/url] [url=http://www.kyrie1shoes.com]kyrie 1 shoes[/url] [url=http://www.asicsgelkayano23.com]asics gel kayano 23[/url] [url=http://www.kyrie3shoes.com]kyrie shoes 3[/url] [url=http://www.balenciagashoes.us]balenciaga shoes[/url] [url=http://www.yeezyboost350v2.us]yeezy boost 350 v2[/url] [url=http://www.rose7.us]rose 7[/url] [url=http://www.curry-2.com]curry 2[/url] [url=http://www.tissot1853.us]tissot 1853[/url] [url=http://www.nikehuarache.org]nike huarache[/url] [url=http://www.calvinklein.us.com]calvin klein outlet[/url]
BobbyAsype
|
Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. 
2017-08-18 10:28:29
After having a brought the first [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] basketball, a garage at your match: each other spelled out a perfect diamond the front, teammate Steve Blake flew that you follow up, left the clippers guard darren collison (microblogging) the distance between two steps driving their closely, Danny granger is the only defender in tow. This is the storage superior court intuition and and the embodies: his shot choice. He seems to realize the defensive player in the ideas, can predict their own next move, then strike before hand. "When other people are doing gesture, garage with judgment, and the online game, this is Stephen is the better place, in this respect your league may be first rate. Find field space, know the spot that the defense space will happen, it is the key from the art of his photos. Because no matter how good your shots, additional exquisite technology, no bedroom is useless. "ESPN's David thorpe, once wrote inside his article.


Garage cautiously [url=http://www.stephencurryshoes.com]stephen curry shoes[/url] observing the defense, he also have reason to be therefore cautious. Before this, the warriors have overlooked 12 goals in 13 shots before, is now 33 to 37 behind the clippers, disturbed from the right leg muscle tension of garage after just one of 4. For shed himself, this ball is essential: before a season, he hit an increasing in NBA history along with 272 grains of several points, if again established three points today, his three points this season hit number will exceed 200 mark. So that library can become the sixth in a row has at the least two season hit 190 grains of three gamers, at the same occasion, still can have about three points to continuous hit game streak keep 54 games - it'll be the warriors team background record.


"I like everything [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] relevant to the shooting, " garage once said within an interview, "but with the most especially in perfect give posture. When your body is in good rhythm, from standing in the feet and incapacitated, his hands to complete an attempt, all series of joint actions is going to be calm and smooth, such as waves. It's a amazing feeling. ".

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.lebron-13.org]lebron 13[/url] [url=http://www.adidaspureboost.us.com]adidas pure boost[/url] [url=http://www.vanssk8hi.us]vans sk8 hi[/url] [url=http://www.kyrie-3.com]kyrie 3[/url] [url=http://www.stephencurryshoes.com]stephen curry shoes[/url] [url=http://www.vansshoes.us.com]vans shoes[/url] [url=http://www.nikehyperdunk.us.com]nike hyperdunk[/url] [url=http://www.kd-shoes.org]kd shoes[/url] [url=http://www.kobe11.org]kobe 11[/url] [url=http://www.johnwallshoes.us.com]john wall shoes[/url] [url=http://www.adidasnmdxr1.us]adidas nmd[/url] [url=http://www.adidasterrex.us]adidas terrex[/url] [url=http://www.adidassuperstar.us.org]adidas superstar Shoes[/url] [url=http://www.lebron-james-jerseys.com]james jerseyslebron jerseys}[/url] [url=http://www.nikefreetr6.com]nike free tr[/url] [url=http://www.lebronsoldier-11.com]lebron soldier 11[/url] [url=http://www.curry-2.com]curry 2[/url] [url=http://www.adidasalphabounce.com]adidas alphabounce[/url]
BobbyAsype
|
Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. Recept Panenka plněná prošutem s brambory pečenými ve slupce má průměrné hodnocení 3.7. 
2017-08-14 07:37:31
From a brought the first [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] baseball, a garage at your match: each other spelled out a perfect diamond entry, teammate Steve Blake flew to visit up, left the clippers defend darren collison (microblogging) the length between two steps guiding their closely, Danny granger will be the only defender in pull. This is the garage superior court intuition and which embodies: his shot collection. He seems to understand the defensive player from the ideas, can predict their next move, then strike early in advance. "When other people are usually doing gesture, garage with judgment, and the sport, this is Stephen is the better place, in this respect the particular league may be the best. Find field space, know where the defense space will come about, it is the key on the art of his images. Because no matter the way good your shots, far more exquisite technology, no space is useless. "ESPN's David thorpe, once wrote with his article.


Garage thoroughly [url=http://www.stephencurryshoes.com]stephen curry shoes[/url] observing the defense, he likewise have reason to be consequently cautious. Before this, the warriors have have missed 12 goals in 13 shots previously, is now 33 to be able to 37 behind the clippers, disturbed because of the right leg muscle anxiety of garage after only one of 4. For storage himself, this ball is vital: before a season, he hit a list in NBA history using 272 grains of several points, if again established three points today, his three points in 2010 hit number will surpass 200 mark. So that library will end up the sixth in a row has at the least two season hit 2 hundred grains of three avid gamers, at the same moment, still can have three points to continuous hit game streak continue to 54 games - it's going to be the warriors team record record.


"I like everything [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] relevant to the shooting, " garage once said within an interview, "but with the greatest especially in perfect palm posture. When your body is in good rhythm, from standing in the feet and incapacitated, his hands to complete an attempt, all series of joint actions is going to be calm and smooth, such as waves. It's a wonderful feeling. ".

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.kyrie2.com]kyrie 2[/url] [url=http://www.lebron-13.org]lebron 13[/url] [url=http://www.rose7.us]rose 7[/url] [url=http://www.adidasboost.us.com]adidas boost[/url] [url=http://www.reebokpumpfury.com]reebok pump fury[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.kd-10.com]kd 10[/url] [url=http://www.nikefree.us.com]nike free[/url] [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] [url=http://www.adidasnmdr2.us]adidas nmd r2[/url] [url=http://www.neweracaps.us]New Era Hats[/url] [url=http://www.nikeairmax90ultra.com]nike air max 90 ultra Flyknit[/url] [url=http://www.lebron-james-jersey.com]lebron james jersey[/url] [url=http://www.kobe11.org]kobe 11[/url] [url=http://www.lebronsoldier9.us]lebron soldier 9[/url] [url=http://www.kdshoesstore.com]kd shoes[/url] [url=http://www.nikehuarache.org]nike huarache[/url] [url=http://www.timberlandshoes.us]timberland shoes[/url]
2014 © MeOblibeneRecepty.cz
Všechna práva vyhrazena
Reklama / Inzerce